اخبار
يکشنبه ٣١ تير ١٣٩٧
 


افتتاح مرکز نوآوری دانشگاه پیام نور
افتتاح مرکز نوآوری دانشگاه پیام نور
افتتاح مرکز نوآوری دانشگاه پیام نور

افتتاح مرکز نوآوری  دانشگاه پیام نور خراسان رضوی با حضور دکتر علیرضا دلیری معاون توسعه مدیریت  منابع معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دکتر فداکار و دکتر رستمی ابوسعیدی، از طریق ویدئو کنفرانس افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه،دکتر رستمی رئیس دانشگاه پیام نور ضمن اشاره به انجام ۲۲۵ مورد فعالیت کارآفرینی در این دانشگاه، از اقدامات ارزشمند دولت یازدهم در حوزه کارآفرینی و حمایت از اقتصاد دانش بنیان تقدیر کرد.

وی در ادامه تصریح کرد: مهمترین مشکل کشور در بحث کارآفرینی و اشتغال است و دانشگاه پیام نور با حرکت به سمت اقتصاد دانش بنیان، بیش از پیش در فرآیند تبدیل دانائی به دارائی تلاش می کند و افتتاح این مراکز و همچنین ثبت ۳۹ شرکت دانش بنیان در دانشگاه پیام نور، تنها بخش کوچکی از آن است.

 


رئیس دانشگاه پیام نور همچنین ضمن اعلام خبر انعقاد تفاهم نامه ۱۵ میلیارد ریالی این دانشگاه با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در جریان این مراسم، به انجام ۲۲۵ مورد فعالیت کارآفرینی در سال گذشته در پیام نور اشاره کرد و افزود: کمک های دولت و سازمان هایی همچون معاونت علمی و فناوری می تواند در سرعت بخشیدن به بحث کارآفرینی و اشتغال در کشور مؤثر واقع شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: امیدواریم با بهره مندی از ظرفیت های بالای دانشگاه پیام نور، از جمله گستردگی مراکز در سراسر کشور و همچنین حضور ۴ هزار عضو هیئت علمی و دانشجویان مشتاق و با انگیزه بتوانیم روند رو به رشد ارتقاء جایگاه فناورانه در کشور را ادامه دهیم.

وی با اشاره به ارتقاء جایگاه نوآوری جمهوری اسلامی ایران در جهان گفت: در سال ۲۰۱۵ ما رتبه ۱۲۵ را داشتیم و این جایگاه تا سال ۲۰۱۷، ارتقاء ۳۶ پله ای را تجربه کرده است و ما امیدواریم با بهره مندی از ظرفیت های بالای دانشگاه پیام نور، از جمله گستردگی مراکز در سراسر کشور و همچنین حضور ۴ هزار عضو هیئت علمی و دانشجویان مشتاق و با انگیزه بتوانیم این روند رو به رشد را ادامه دهیم.

 دکتر محمد علی داوریار رییس دانشگاه پیام نور خراسان رضوی میز افزود: به لطف خدا و با مدیریت شایسته دکتر رستمی ابوسعیدی امروز شاهد به ثمر نشستن تلاش های ارزنده هیات ییسه و معاونین پرتلاش دانشگاه در حوزه کارافرینی و نواوری هستیم.

 وی افزود فضایی به مساحت 300 متر مربع در دانشگاه به منظور فعالیت شرکت های نواور دراختیار قرار داده شده است و مطمعنیم در سال اینده خروجی های بسیار مطلوبی را از فعالان عرصه نواوری در دانشگاه پیام نور خراسان رضوی شاهد خواهیم بود.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج